Strona główna     

 
 
 

 

   
NASZA OFERTA
 
FILTRY POWIETRZA
ŚWIECE ZAPŁONOWE
ZAWIESZENIA
SPOILERY
SPOILERY CARCEPT
SPOILERY HAMANN
UKŁADY WYDECHOWE
FELGI
UKŁADY HAMULCOWE
AKCESORIA
 

 

 

 

UKŁADY HAMULCOWE
 

Każdy kto zwiększy moc swojego samochodu nie powinien zapomnieć o poprawieniu hamulców aby móc zatrzymać swoje auto w miejscu.

HAMULCE podzielone są na trzy zasadnicze grupy. Pierwsza grupa to najczęściej wymieniany element - klocki hamulcowe. Poniżej przedstawiamy nasze propozycje na szybką i skuteczną poprawę hamowania. Zastosowania oczywiście zależą od przeznaczenia auta oraz warunków eksploatacyjnych. Druga grupa to oczywiście tarcze hamulcowe. Standardowe, sport, wyścigowe o różnej budowie i przeznaczeniu. Ostatnią i najbardziej pożądaną grupę stanowią zestawy MAXI. To całe komplety, na które składają się wielo-tłoczkowe zaciski, tarcze hamulcowe o specjalnej budowie i rozmiarach oraz równie fantastyczne klocki hamulcowe. Dodatek to płyny.

FERODO

Założona w Anglii w 1897, Ferodo była pierwsza firmą na świecie, która w całości zajęła się projektowaniem i produkcją elementów układu hamulcowego. Głównymi elementami oferty firmy Ferodo są klocki oraz okładziny hamulcowe. Ferodo proponuje zarówno części cywilne jak i wyczynowe, użytkowane szeroko przez wiele zespołów rajdowych i wyścigowych.

Klocki hamulcowe firmy Ferodo stanowią doskonałe uzupełnienie oferty tarcz hamulcowych Brembo.

BREMBO
Jedne z najlepszych na świecie systemów hamulcowych proponuje firma Brembo, która wniosła największy wkład w rozwój tej dziedziny. W celu ciągłego udoskonalania swych produktów firma Brembo zatrudnia ponad 180 specjalistów odpowiedzialnych za poszukiwanie nowych technologii i materiałów poprawiających właściwości tarcz i klocków hamulcowych. W sporcie motorowym Brembo jest synonimem najwyższej jakości i skuteczności, już w 1975 Enzo Ferrari wybrał Brembo jako firmę dostarczającą podzespoły do Ferrari Maranello, współpraca ma miejsce do dnia dzisiejszego. Większość wyścigowych teamów Formuły 1, Rajdowych Mistrzostw Świata stosuje w swoich samochodach produkty Brembo. W skali Świata Brembo jest jedną z największych firm produkujących tarcze hamulcowe do prawie wszystkich typów samochodów i motocykli. Roczna produkcja przekracza 18 milionów tarcz do ponad 900 różnych modeli pojazdów.


W naszej ofercie znajdują się tarcze wentylowane, tarcze wiercone jak również tarcze wiercone i nacinane, które spełniają najbardziej wyrafinowane wymagania.

Tarcze wentylowane swoją konstrukcją przypominają oryginalną tarczę, zostały jednak wykonane z lepszego materiału, który gwarantuje bardziej efektywne hamowanie. Powinny być montowane w samochodach, które zostały poddane minimalnym modyfikacjom.

Tarcze wiercone oraz tarcze nacinane są przeznaczone do aut po znacznych modyfikacjach. Są wykonane z wytrzymałych stopów a dzięki nawierconym otworom charakteryzują się doskonałymi właściwościami odprowadzania ciepła, wody oraz pyłu z klocków hamulcowych co w efekcie końcowym daje dużą siłę hamowania.
Dla prawdziwych koneserów jest dedykowany zestaw Conversion Kit Jest to zestaw hamulców na przednią oś. W skład zestawu wchodzą następujące części:

  • dwa czterotłoczkowe aluminiowe zaciski hamulcowe w kolorze żółtym

  • komplet sportowych klocków hamulcowych

  • dwie skręcane, powiększone nawiercane tarcze hamulcowe

  • teflonowe przewody hamulcowe, które zastępują oryginalne gumowe

  • śruby i mocowania niezbędne do montażu

ZIMMERMANN
Tarcze hamulcowe do samochodów osobowych w wersji sportowej przystosowane do współpracy tak ze standartowymi klockami hamulcowymi, jak i ze specjalnymi klockami w wersji sportowej. Sportowe wiercone tarcze hamulcowe Zimmermann zostały zbudowane w oparciu o doświadczenia zdobyte podczas sportów samochodowych. Wszystkie tarcze sportowe są wykonane z wysokiej jakości, odpornych na ciepło i wytrzymałych materiałów.

Tarcze hamulcowe Zimmermann SportWiercenie powierzchni ciernej tarcz ma na celu odprowadzenie gazów i pyłów powstałych podczas hamowania, a co za tym idzie zwiększenie w dużym stopniu skuteczności hamulców. Technologia produkcji gwarantuje bezpieczeństwo i skuteczność układu hamulcowego. Wszystkie produkty z serii sport były testowane w ekstremalnych warunkach dlatego firma Zimmermann może zagwarantować najwyższą jakość swoich produktów co może potwierdzić ponad 250 referencji od takiej instytucji jak ABE of RW TÜV.
 


 

Więcej informacji o układach hamulcowych na stronach producentów www.brembo.com
    www.ferodo.co.uk
 


Jeśli masz jakieś pytania dotyczące tych produktów lub potrzebujesz pomocy w dobraniu
    odpowiedniego zestawu do Twojego auta, skontaktuj się z nami. KONTAKT
 

POWRÓT

 

 
   

   Wszelkie prawa zastrzeżone CAR TUNING, Robert Olszówka 2005
   Projekt i wykonanie: 3D-media